חומרי גלם

אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  למה יש לשים את הדגש בעת בחירת מצבה?

  מידע על סוגי האבנים להקמה ועיצוב מצבה

  בחירת המצבה, בעת פטירתו של יקירנו מהווה שלב מאוד משמעותי בתהליך. שלב זה הינו בעל עוצמה מאחר והוא מותיר את החותם על חייו. המשפחה רוצה בכל מאודה לבחור מצבה מיוחדת שתשקף את דמותו ותהווה זיכרון והנצחה לחייו. ישנה חשיבות למספר אלמנטים מרכזיים המהווים את הנצחתו של הנפטר,  סוג האבן ממנה ייצרו את המצבה, הצבע והכיתוב. יש לציין שכלל החומרים שיפורטו להלן מתאימים לכל שיטות הקבורה וסוגי המצבות בישראל:

  שיש חברון

  אבן גיר רכה הנחצבת בחברון, צבעה בהיר ובטיפול אחזקתי פשוט יחסי וזול, ניתן לשמרה לאורך שנים רבות. זוהי הבחירה הנפוצה ביותר בישראל מאחר והאבן זמינה, זולה ונוחה יחסית לליטוש ולעיבוד. רוב המצבות בישראל מוקמות משיש חברון.

  שיש גרניט

  שיש הגרניט הוא סלע קשה יחסית שיש בו מעט מאוד נקבוביות ומכיוון שכך הינו עמיד לכל שינויי מזג האויר. יתרונותיו הנוספים מגוון הצבעים והברק מהווים בחירה טובה לבניית מצבה מכובדת ועמידה לאורך שנים בתנאי מזג האויר אליהם היא חשופה. גווני האבן פותחים מגוון של אפשרויות לעיצוב מצבות מיוחדות.

  שיש טורקי

  השיש הטורקי רך ובעל עמידות איתנה לנזקי מזג האויר, הוא מיובא מטורקיה והינו בעל גוון אפור בהיר מעוטר בפסים אפורים כהים. בשל עמידותו הגבוהה תחזוקתו לאורך השנים מצומצמת ופשוטה. שיש זה עדין בתכונותיו ולכן יש לדעת כיצד לעבוד אתו בכדי שלא יופיעו כתמים בהמשך.

  סלע

  חציבת אבן טבעית, או כמו שנקרא סלע, שתשמש כמצבה מביאה עימה דרך ייחודית להנצחת דרכו ופועלו של הנפטר. מצבות אבן טבעית מגדילות את מגוון האפשרויות לבטא את שרוצים להנציח. בחירת הסלע, חציבתו ופיסול באבן מייקרים את העלות אך מוסיפים נופך אישי וייחודי למצבה. עיצוב מצבות מאבן טבעית מייחד את המצבות והופך אותן למצבות מיוחדות ויוקרתיות.

  אבן חלילה

  אבן חלילה היא אבן גירית המאופיינת בצבעים צהוב, שמנת ובגוונים חומים וחרדליים. כמו לכל משפחת אבני הגיר, גם היא בעלת טקסטורה נקבובית, מקורה הוא בחלקו הדרומי של הר חברון. מגוון הצבעים והמרקם המיוחד מקנים מראה מרהיב, ייחודי ויוקרתי למצבות הבנויות ממנה.

  היכן נוכל לקבל ייעוץ, ליווי מקצועי וביצוע של מצבות מיוחדות?

  בחירת האבן הינה אחת הבחירות ולצידה גם הכיתוב על כל תוכנו וצורת כתיבתו על המצבה. אצלנו, ב'בורקין מצבות בע"מ' ישנו צוות מקצועי ומסור הפועל בתחום שנים רבות, המתמחה בכל סוגי האבנים וצורות הקבורה שקיימים בישראל  ובעל מכשור מגוון וחדשני בתחום שמלווים את המשפחה בתהליך זה ברגישות ומקצועיות בכדי לתת ביטוי הולם, מכובד וייחודי להנצחת יקירם.

  התרשמו ממגוון המצבות שעיצבנו והקמנו